ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 19:11

Kilis'te "fişleme" iddiası


Kilis Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar, bir gazetede ve internet sitelerinde yer alan "Kilis AK Parti İl Teşkilatı üyeleri ile bazı kişilerin fişlendiğine" dair iddiaların tamamen asılsız olduğunu bildirdi.
Akpınar, yazılı açıklamasında, bir gazetede ve bazı internet sitelerinde bugün "AK Partiye Paralel Fişleme - Paralel devlet önce dinlemiş sonra fişlemiş" başlıklı haberlere yer verildiğini belirtti.
Söz konusu haberlerde AK Parti Kilis İl Teşkilatı üyeleri ile bazı basın mensuplarının isim, meslek, adres, vesikalık fotoğraf gibi sosyal medya sitelerinden bile kolaylıkla ulaşılabilecek bilgilerinin "fişleme" diye lanse edildiğinin görüldüğünü ifade eden Akpınar, şunları kaydetti:
"Kurumumuza atfen dile getirilen söz konusu iddialar tamamen asılsızdır, gerçek dışıdır ve doğru değildir. Kaldı ki bu tür uygulamalar hukuk devleti ve demokrasiyle asla bağdaşmaz. Kilis Emniyet Müdürlüğü olarak kurumumuza yönelik ithamlara ilişkin dava açma hakkını saklı tutarak, halkın huzur ve güvenini temin için; anayasa ve kanunların öngördüğü çerçeve içerisinde, mesai mefhumu gözetmeksizin Kilis halkının destek ve güveniyle görevini ifa etmeye devam edecektir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER