ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:08

Kilis Emniyeti, plaka ayrımı yapmıyor

Kilis Emniyeti, plaka ayrımı yapmıyor


Kilis Emniyet Müdürlüğü, 'bazı basın organları ile internet medyasında, şehir trafiğinde kural ihlali yapan
Suriye plakalı araçlara herhangi bir cezai müeyyide uygulanmadığı' yönündeki haberler üzerine yaptığı açıklamada, "Trafik denetlemelerinde, kural ihlali yapan araçların Suriye ya da Türkiye plakalı olmasına bakılmaksızın denetimlere aralıksız devam ediliyor." denildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Komşu ülke Suriye’de yaşanan iç karışıklıklardan dolayı ülkemize birçok Suriye vatandaşının sığındığı, bu paralelde de yaklaşık bir yıldan bu yana ilimizde nüfus artışının yanı sıra trafikte de yoğunluğun yaşandığı bilin en bir husustur.

Bu kapsamda, ilimizin Suriye sınırı olan Öncüpınar Gümrük Kapısı'ndan giriş yapmakta olan tüm araçlara ilişkin olarak kontrollerin öncelikle Gümrük Müdürlüğü tarafından yapıldığı, diğer yandan şehir içinde Kilis Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından kesintisiz olarak gün boyu denetimlere devam edilmektedir.

Konuya ilişkin istatistiki olarak yapılan incelemede, sadece son 3 ay içerisinde ağırlıklı olarak hatalı park, kırmızı ışık, hız limiti ceza maddeleri başta olmak üzere değişik kural ihlallerinden 350 cezai işlem karşılığı 53 bin TL peşin para cezası kesilirken, 44 araç trafikten men edilmiştir.

İlimizdeki ana arterlerin azlığı ve şehrin fiziki yapısı gereği sokakların darlığı dikkate alındığında, mevcut araç parkı sıkıntısına yaz döneminde trafiğe daha çok katılan 17 binin üzerindeki motosikletin de eklenmesi ile bu yoğunluklar daha da dikkat çekici noktaya gelmektedir. Yukarıda istatistiki verilerle de ifade edildiği gibi, trafik denetlemelerinde, kural ihlali yapan araçların Suriye ya da Türkiye plakalı olmasına bakılmaksızın denetimlere aralıksız olarak devam ediliyor."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER