ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Mayıs 2013 Çarşamba 17:51

Kılıçoğlu, zarar gören arazileri inceledi


Muş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şükrü Kılıçoğlu, dolu yağışı nedeniyle zarar gören ekili arazilerde incelemelerde bulundu.

İl merkezinde önceki gün sağanak yağış ve dolu nedeniyle bazı köylerdeki araziler zarar gördü. İl Müdürü Kılıçoğlu, Bağlar ve Harman köyünde dolu ve selden zarar gören arazilerde incelemelerde bulundu. Yoğun dolu ve yağmurdan dolayı yeni ekilmiş alanlarda ufak çaplı hasar olduğunu tespit eden Kılıçoğlu, çiftçilerden konu ile ilgili bilgi aldı.

Çiftçilere ürünlerini sigortalatma konusunda uyarılarda bulunan Kılıçoğlu, sel ve dolu gibi tabii afetlerde bazı köylerdeki arazilerin zarar görme ihtimaline karşılık çiftçilerin Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) kapsamında ürünlerini sigortalatarak zararlarının karşılanabileceğini belirtti.

Kılıçoğlu'nun ziyaretinden memnun kalan çiftçiler, "Allah devletimize zeval vermesin. Devlet ne yapsın, her yerde olabilecek bir afettir. Bu yıl ilimizde yağmurların fazla olması nedeniyle bazen sel tehlikesiyle karşılaşabiliyoruz. Ekinlerimizde de doludan dolayı ufak hasarlar oluştu." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER