ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2014 Cuma 15:49

Kılıçdaroğlu'na uçak rötarı şoku!

Kılıçdaroğluna uçak rötarı şoku!

DHMİ Genel Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun da yolcuları arasında bulunduğu THY uçağının yaklaşık 2 saat rötarlı kalkmasına açıklık getirdi.


Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yolcuları arasında bulunduğu THY uçağının yaklaşık 2 saat rötarlı kalkmasına açıklık getirdi.

DHMİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, THY'nin TK-2154 sefer sayılı İstanbul'dan Ankara'ya gidecek uçağının, 14.30'da kuleden motor çalıştırma müsaadesi istediği ve iznin ardından 14.41'de pistte ilerlemeye başladığı belirtildi.

Açıklamada, şui bilgilere yer verildi:

"17. sırada olan uçağın, önündeki iki uçağın farklı problemler sebebiyle (uyuşturucu şüphesi ve teknik arıza) aprona geri dönme talebi, arkasında bulunan tüm uçakları geciktirmiştir. Bahse konu uçak 15.03'te yakıt sorunu nedeniyle park yerine dönme talebini iletmiş ve 15.16'da park ederek yakıt ikmaline başlamıştır. 16.07'de tekrar motor çalıştırma izni isteyerek, 6. sırada ilerlemeye başlamış ve 16.28'de kalkış yapmıştır.

Atatürk Havalimanı'ndaki sürekli artan trafiğe rağmen, gerekli önlemleri titizlikle alarak gecikmeleri asgariye indirmek için yoğun çaba gösteren ve bunda başarılı olan DHMİ olarak, elimizde olmayan nedenlerle meydana gelen gecikmeden ötürü üzüntülerimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER