ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 14:31

Kılıçdaroğlu: "Sana güvenmiyoruz, sicilin bozuk"

Kılıçdaroğlu: "Sana güvenmiyoruz, sicilin bozuk"

Kemal Kılıçdaroğlu, ‘çözüm süreciyle’ ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘çözüm süreciyle’ ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın millete yüzde yüz yalan söylediğini iddia etti. Başbakan Erdoğan’a bu konuda sicili bozuk diyen Kılıçdaroğlu, “Açıkça söylüyorum biz sana güvenmiyoruz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı’nda ‘çözüm süreciyle’ ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en utanç verici belgelerinin basın da yer almasının üzerinden 5 gün geçtiğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu tutanakların basına yansımasından sonra ısrarla soruyorum. Ortaklardan biri olan Abdullah Öcalan bu güne kadar ki süreci açıkladı. Sıra diğer ortada yani Abdullah Öcalan’ın bu süreçteki ortağı bir anlamda kader ortağı sayın Recep Tayyip Erdoğan. Tayyip Erdoğan, ‘Konuşmayacağım’ diyor. Böylece millete saygı duymadığını açıkça ifade ediyor. Tutanak doğruysa biz bu tutanakların niçin yayınlandığını, nasıl yayınlandığını yayınlandığı bir arayış içine girmeden sayın başbakanın bu tutanaklarla ilgili görüşlerini kamuoyu ile paylaşmasını istiyoruz. Demokrasilerde bu da bizim en doğal hakkımızdır.” diye konuştu.

MİLLET KADERİ ÜZERİNDEN YAPILAN PAZARLIĞI ÖCLAN’IN AĞZINDAN ÖĞRENDİ

Milletin kendi kaderi üzerinde yapılan pazarlığı ve anlaşmalarını terör örgütü liderinin ağzından öğrendiğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet gibi bir zillete mahkum edildi. Tayyip Erdoğan olayın iç yüzüyle ilgili en küçük açıklama yapmış değil. Söylediği tek şey var ‘Bana güvenin’ bu talep Tayyip Erdoğan’ın milletimizden şuana kadar istediği en orantısız talep. Tayyip Erdoğan Abdullah Öcalan’la senelerdir sürdürdüğü görüşmeler hakkında kesintisiz olarak millete yalan söylemiştir. Bu sürecin en büyük yalancısının millete dönüp ben size bilgi vermeyeceğim ama siz bana güvenin diyerek milletten güven dilenmesi trajikomik bir taleptir. Açıkça söylüyorum biz sana güvenmiyoruz bu konuda millete yüzde yüz yalan söylemiş birisin bu konuda sicilin bozul ve güvenilecek en son kişisin. En küçük bir güveni bile hak etmiyorsun yarın grupta bir kez olsun çık adam gibi bu millete doğruları söyle.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER