ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:14

Kılıçdaroğlu, herkesi düşünmeye davet etti

Kılıçdaroğlu, herkesi düşünmeye davet etti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, demokrasi tarihi açısından unutamayacakları acı bir gün yaşadıklarını, Berkin Elvan'ı toprağa verdiklerini belirtti.


İnönü Parkı önünde konuşlandırılan seçim otobüsünden vatandaşlara hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, herkesin huzur, barış içinde yaşadığı, annelerin mutlu olduğu güzel Türkiye'yi beraber inşa edeceklerini söyledi.

"Bizi kavga ettirmek istiyorlar, etmeyeceğiz. Karşı karşıya getirmek istiyorlar, gelmeyeceğiz. Ne yaparsa yapsın, bu, ülkenin dinamiğini değiştirmeyecek, huzurumuzu bozamayacak. Bunun mücadelesini yapacağız" diyen Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

"Bugün demokrasi tarihi açısından unutamayacağımız acı günlerden birisi. Bugün Berkin'i toprağa veriyoruz. Allah rahmet eylesin, 15 yaşında. Her anne babanın bütün sevgisini çocuklarının üstünde yoğunlaştırdığını biliyoruz. Berkin'i sabahleyin annesi ekmek almaya gönderiyor ama ekmeği alıp eve gelmeden biber gazı fişeğiyle başından yaralanıyor. Hastaneye kaldırıldı. Direnmesini istedik. 'Hayata tutunur' dedik. Uzun süre mücadele etti ama başarılı olamadı. İsterdim ki o çocuğumuz için bu ülkedeki herkes, şöyle durup düşünsün. Vicdanını yoklasın. Neler oluyor bize? Neden ve hangi gerekçeyle 15 yaşındaki bir çocuğu biber gazıyla öldürüyoruz? Birileri seviniyor, birileri üzülüyor."

Kılıçdaroğlu, çocuklara daha güzel Türkiye bırakmak için mücadele ettiklerini vurgulayarak, Çanakkale'de şehit düşen babalarının, dedelerinin kucak kucağa yattığını anımsattı.

"Bize güzel Türkiye bırakmak için şehit oldular" diyen Kılıçdaroğlu, "Biz de babalarımızın bıraktığı Türkiye'yi daha güzel şekilde çocuklarımıza bırakmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER