ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 07:12

Kılıçdaroğlu, Gül'den liderler zirvesi talep etti


CHP Genel Merkezi’ndeki olağanüstü Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den süratle liderler zirvesi gerçekleştirmesini istedi.

MYK toplantı salonunda açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini, halkta karşılık bulan gençlerin taleplerinin artık meşrulaştığını söyledi. Kılıçdaroğlu, gençlerin bu taleplerine tüm siyasi partilerin kulak kabartması ve gereğini yapması gerektiğini ifade etti.

“Polisle halkı karşı karşıya getiren yönetim anlayışına süratle son vermeliyiz” diyen Kılıçdaroğlu, "Polisle halk karşı karşıya gelmemeli. Bu süreçte orantısız güç kullanan tüm kamu görevlilerinden hesap sorulacağı kamuoyuna tüm açıklığıyla dile getirilmelidir” dedi.

Siyasi partilerin miting yapmamasını da isteyen Kılıçdaroğlu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: "Yaşanan gerginlikler sonrası ekonomi kan kaybediyor. Türkiye süratle bu ortamdan çıkarılmalıdır. Uluslararası camiada Türkiye’nin saygınlığı ciddi yara almıştır. Bu bizi gerçekten üzmektedir. Tüm bunlar dikkate alınarak sayın Cumhurbaşkanına bir çağrıda bulunuyoruz. Bu kritik süreçte Cumhurbaşkanı süratle bir liderler zirvesi gerçekleştirmelidir. Türkiye sorunlarını aşabilecek güçtedir. Sayın Cumhurbaşkanı bu sorumluluğu yerine getirdiği taktirde sorunların aşılmasında büyük bir rol üstlenmiş olacaktır.” Açıklama sonrası Kılıçdaroğlu, basın mensuplarından soru almadı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER