ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 18:04

Kılıçdaroğlu: "Çocuklarımız yarış atı değildir"

Kılıçdaroğlu: "Çocuklarımız yarış atı değildir"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, velileri uyararak, çocukların yarış atı olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Yapılacak şey, çocuklarımızı sevmek, onları önce kucaklayıp sonra karnelerine bakmak ve güvendiğimizi hissettirmektir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi ve yaklaşık 16 milyon öğrenci ile velilerinin karne heyecanı yaşaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyup, bugün karnelerini alan sevgili öğrencilerimiz; şunu hiç aklınızdan çıkarmayın. Sizler bizim için karnelerdeki notlar dahil, her şeyden çok daha değerlisiniz." diyen Kılıçdaroğlu, öğrencilere güvendiğini ifade etti.

Çocukların ve gençlerin ülkenin geleceği olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Karnedeki notunuz ne olursa olsun, hepinize yaşam boyu başarı ve sağlık diliyorum. Sevgili yavrularımız, sakın ola ki notlarınıza göre kendinizi değerlendirmeyin. Bir anne için de baba için de veliniz için de önce siz varsınız, sonra notlarınız gelir. Onlar notu, sizin geleceğiniz için önemsiyorlar. Siz de annenizin, babanızın emeğini boşa çıkarmamak için çalışıyorsunuz, çalışacaksınız. Sevgili analar, babalar, veliler siz de çok iyi biliyorsunuz ki çocuklarımız yarış atı değildir. Ayrıca, fırsat eşitliği de yok. Hele hele eğitim sisteminin getirildiği yeri, noktayı da çok iyi biliyorsunuz. Bu koşullarda yapılacak şey çocuklarımızı sevmek, onları önce kucaklayıp, sonra karnelerine bakmak ve güvendiğimizi hissettirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle ana, baba, veli dahil her seviyedeki çocuğumuza sevgilerimi sunuyor, başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER