ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:47

Kılıç, oda başkanlardan gündem desteği istedi


Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Samsun Havaalanı terminalinin ve havaalanı taksi yolunun acilen genişletilmesi gerektiğini belirterek, oda yöneticilerinden gündem desteği istedi.

Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, yapılan seçimlerde göreve gelen Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ve üyelerin oylarını alarak yeniden güven tazeleyen Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette hazır bulunan Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır’a da ikinci döneminde de başarılar dileyen Çağatay Kılıç, Samsun’un çok iyi noktalara doğru gittiğini söyledi.

BİRLİKTELİK TEMELLERİ YERİNE OTURDU
Samsun’da atılan birliktelik temellerinin iyice yerine oturduğunu belirten Kılıç, “Sizin de artık ustalık döneminiz. Samsun’da artık bazı şeyler de kabul edildi. Ticaretin nasıl yapılması gerektiği yönündeki uluslararası kurallarda artık iyice kabul gördü. Buna göre de çalışmalar devam ediyor. Bizlerde sizlere destek vererek inşallah şehrimizi daha iyi yerlere götüreceğiz. Sizler yapacaksınız, bizler de destekleyeceğiz ki; ülkemiz gelişsin. Biz her zaman sizlerin, iş dünyasının yanındayız. Benim kredim bedelsiz. İstediğiniz zaman beni arayın. Biz iş çözeceğiz, iş bitireceğiz ki; kentimiz, ülkemiz dünyada daha iyi yerlere gelsin. Benim üstünde durduğum bir program var. Dışarıdan bayağı bir misafirimiz gelecek. Bu çalışmamız yurt dışından Samsun’a daha çok yatırım gelmesi için olacak. O konuda sizlerle beraber çalışacağız. İnşallah daha da güzel günlere birlikte gideceğiz” dedi.

TERMİNAL MUTLAKA GENİŞLETİLMELİ
Samsun’daki olumlu gelişmelere paralel zaman içinde havaalanı terminalinin yetersiz kaldığına dikkati çeken Çağatay Kılıç, “İlimizde son yıllarda çok güzel projeler yapıldı. Kapalı spor salonu bitti, çok sayıda alışveriş merkezi açıldı, yeni oteller inşa ediliyor. Bunun yanında fuar ve kongre merkezimizde sona geldik. Yeni yapılan projelerle birlikte çok sayıda dünyaca ünlü markalarda ilimize geldi. Dışarıdan Samsun’a gelen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Yeni otellerin devreye girmesiyle havayolu terminali artık Samsun’a yetmeyecek. Benim Samsun havaalanı terminalinin ve hava taksi yolunun yenilenmesi ile ilgili çalışmalarım var. İlgili yerlerle gerekli temasları ve girişimleri yaptım. İşin altyapısı da, teknik projeleri de hazır. Bu işi daha da hızlandırmak için sizlerin desteğine ihtiyacım var. Havaalanı terminali ve havaalanı taksi yolunun yenilenmesi işi mutlaka 2015 yılına kadar yapılmalı. Onun için sizden ricam şehir olarak bu işi sürekli dillendirip, gündem yaratmanız. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum.” diye konuştu.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise, kentte çok güzel bir birliktelik yakalandığına dikkati çekerek, “Sizin de dediğiniz gibi kentimizde son yıllarda çok güzel projeler devreye girdi. El ele verdiğimizde neler yapılacağını bu şehir gördü. Bizden desteğini istediğiniz Samsun havaalanı terminalinin ve havaalanı taksi yolunun genişletilmesi işi bizim de gündemimizde. Bizim de bu konuda sıkıntılarımız var. Konuyu yaklaşık bir yıl önce Milletvekilimiz Tülay Bakır ile birlikte makamında ziyaret ettiğimiz Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Hamdi Topçu’ya ilettik. Biz de her zaman sizlerin yanınızdayız ve konunun takipçisiyiz. Yeter ki; şehrimize güzel işler yapılsın. Bu konuda biz de üzerimize düşen göreve yapacağımızdan endişeniz olmasın.” diye ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER