ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 23:41

Kılıç, Almanya'da


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2004 yılında aşırı sağcı teröristler tarafından bombalanan ve Türk caddesi olarak bilinen Keup Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.
     Türk esnafla sohbet eden Kılıç, burada yaptığı açıklamada, Almanya'daki Türk vatandaşların can güvenliği Alman Hükümeti açısından kendi vatandaşlarının güvenliği ile eşdeğer olduğunu belirtti.
     Kılıç, "Hiç bir ayrımcılık olmaksızın bizim vatandaşlarımızla da diğer ülke vatandaşlarıyla da ilgili olarak hukukun gereği neyse yerine getirileceğine inanmak istiyoruz. Hukukun gereği neyse yerine getirileceğini umuyoruz" dedi.
     Uluslararası hukukun ülkeden ülkeye değişmeyen kriterleri bulunduğunu anlatan Kılıç, "Biz buradaki patlamada zarar gören vatandaşlarımızın hukukunun, Alman makamları ve Alman yargısı tarafından Alman vatandaşlarının hukuku kadar yakından takip edileceğine inanıyoruz. Koruma hassasiyetiyle vatandaşlarımızın haklarının korunacağına inanıyoruz" diye konuştu.
     Yaşananların acı hadiseler olduğuna dikkati çeken Kılıç, acı olayların tekrarlanmaması için yargının bu tür hadiselerin üzerine kararlılıkla gitmesi gerektiğini söyledi.
     Ziyaretinde ikram edilen lahmacun yiyen Bakan Kılıç, "Milli içkimiz ayrandır" ifadesini kullandı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER