ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 15:43

KGS devri kapanıyor

KGS devri kapanıyor

Otoyol ve köprülerde Hızlı Geçiş Sistemi, yarın tüm yurtta uygulanmaya başlıyor. İşte detaylar...


Otoyollar ve İstanbul boğaz köprülerindeki ücret ödeme gişelerinde kullanılan Kartlı Geçiş Sistemi (KGS), 1 Ocak’tan itibaren yerini gişelerde durmadan geçişi sağlayan Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) bırakacak.

Otoyollar ve İstanbul boğaz köprülerindeki ücret ödeme gişelerinde kullanılan KGS'nin yerini 1 Ocak’tan itibaren HGS alacak. HGS ile araçlar artık hız düşürmeden geçebilecek. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 1 Ocak’tan itibaren KGS'nin yerine HGS kullanılacak. Yol kullanıcılarının mağdur olmamaları için OGS veya HGS aboneliğine kayıt yaptırmaları gerektiği hatırlatılan açıklamada, kullanıcıların kayıt işlemlerini anlaşmalar ve bankalarla otoyollardaki HGS etiketi satış anlaşması gerektiği ifade edildi.

HGS hizmetinden yararlanmak için Otoyol Hizmet Tesisleri ve PTT acenteleriyle diğer PTT şubelerine başvurulması gerektiği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Abone olmadan otoyolu kullanan araç sahipleri, geçiş yaptıkları tarihi izleyen 7 gün içinde ücret ödemeden geçiş yaptıkları sisteme (OGS veya HGS) üye olurlarsa, normal geçiş ücreti ödeyecek. Aksi takdirde, kullanılan otoyolun en uzak mesafesine göre hesaplanan geçiş ücretiyle birlikte bu ücretin 10 katı idari para cezası ödemek zorunda kalacaklar.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER