ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 18:08

KGC’ye Basın Bayramı ziyaretleri

KGCye Basın Bayramı ziyaretleri


Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti (KGC), Basın Bayramı dolayısıyla ziyaretçilerini ağırladı.

Nevşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, Ticaret Odası Meclis Başkan Vekilleri Mehmet Varol ve Zafer İnanır, Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir ve Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı" nedeniyle ziyaret etti.

Kapadokya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Koca, Başkan Yardımcıları İsmail Oral ve Mert Özpamuk, Genel Sekreter Murat Şişman, Genel Sayman Kemal Varış, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Özdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Uzun ve Ali Çamur ile basın mensupları tarafından karşılanan heyetler, Nevşehir’de görev yapan yazılı ve görsel medya çalışanlarının gününü kutladı.
Ziyarette konuşma yapan Nevşehir Ticaret Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, tüm basın mensuplarının basın bayramını kutladı.

Oda olarak geçmişte basın mensupları ile yakın ilişkilerde bulunmamalarının eksikliğini bildiklerini ve bunu telafi etmek için çalıştıklarını kaydeden İnce, "Basın mensuplarının sorunlarını öğrenmek ve elimizden gelen katkıyı sağlamak istiyoruz. Geçtiğimiz dönemde istediğimiz oranda işbirliği yapamadık. Ama bunu telafi edeceğiz. Basının Nevşehir için değerini biliyoruz. Oda olarak biz üyelerimize hizmet verirken, basın mensupları olarak sizler tüm halka hizmet ediyorsunuz. Üzerinizde büyük sorumluluk ve görev var. Bunun bilinci ile hareket ettiğinizi de memnuniyetle takip ediyoruz. Tekrar basın bayramınızı kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyoruz." dedi.

Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ise cemiyete yaptığı ziyarette, basın mensuplarının topluma doğruları nakletmesinin önemli olduğunu, Nevşehir basınının da bu noktada hareket etmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Basında sansürün kaldırılışının öneminin büyük olduğunun altını çizen Yıldız, sansürün olduğu bir ortamda basın kuruluşlarının çalışmasının, halkın doğru, tarafsız bilgi almasının, kamu yöneticilerinin doğru ve yanlış yaptıkları noktaları anlamalarının mümkün olmayacağını kaydetti.

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir ise ülkenin ileri demokrasiye geçişi, kalkınması, çağdaş toplumlar seviyesini yakalamasında basının eleştiri ve doğrulara yönlendirme çabalarının önemli bir rolü olduğunu söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER