ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 17:06

Keskin müteahhitlerle kentsel dönüşümü konuştu


Bursa’nın Yıldırım ilçesi Belediye Başkanı Özgen Keskin, Bursalı müteahhitlerle bir araya geldi. Konut Yapı Gazetesi önderliğinde, Yıldırım Belediyesi ev sahipliğinde Molla Yegân Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Başkan Keskin ve müteahhitler Yıldırım’a yapılacak dev kentsel dönüşümü konuştu.

Şehir Plancısı ve Mimar Prof. Dr. Hüseyin Kaptan’ın Yıldırım’da yapılacak olan kentsel dönüşümle ilgili detaylı bilgi vererek, sunumunu gerçekleştirdiği toplantıda, müteahhitlerde proje ile ilgili soruların yanıtlarını birinci ağızdan aldı. Kaptan, “Bu Bakanlığın onayladığı ilk ciddi kentsel dönüşüm projesidir. Bu projenin ayaklarının yere basmasında ve uygulanmasında, çıkan yasa çok önemli bir süreçtir. Bunun da ilk adımını Yıldırım Belediyesi’nin atması çok önemli bir süreçtir.” diye konuştu.

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve müteahhitlerin yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve Yıldırım Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürü ve personelinin de hazır bulunduğu toplantıda, toplantıyı gerçekleştiren Konut ve Yapı Gazetesi Genel Müdürü Ayşen Aşçı da hazır bulundu.

Toplantıda, Başkan Keskin’e İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır fahri üyelik unvanı vererek, dernek rozetini yakasına taktı. Gökçadır, “Yıldırım Belediyesi’nin yapmış olduğu bu kentsel dönüşüm projesi İMSİAD olarak bizim istediğimiz boyuttadır. Yıldırım Belediyesi’nin projesi açıklanmadan önce de, bizim Bursa’nın dinamiklerinden talebimiz bu yöndeydi. Yapılacak olan kentsel dönüşümde bütünlük ve büyük alanlarda uygulanması bizim için önem arz etmektedir. Bunun Türkiye’de tek örneği Yıldırım Belediyesi’nin 4 milyon metrekare üzerine yaptığı dev projedir.” dedi.

Adil Gökçadır’a teşekkür eden, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, sivil toplum derneklerinin önemine vurgu yaptı.
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin rozet merasiminin ardından kentsel dönüşümle ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Başkan Keskin, daha önce gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projelerinden de bahsederek, kentsel dönüşümün ülke için önemine değindi. Başkan Keskin ayrıca, “Etap etap yapacağımız dev kentsel dönüşümümüze Mevlana Mahallesi’nden başlayacağız. Müteahhitlerle vatandaşlar arasında köprü olarak, uzlaşma sağlanması hususunda gereken her şeyi yapacağız. Sadece Yıldırım’ın değil Bursa’nın çehresini değiştirecek olan kentsel dönüşümümüzle vatandaşlarımız mağdur olmayacak” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER