ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:09

KESK ve DİSK iş bırakıp Berkin Elvan için yürüdü

KESK ve DİSK iş bırakıp Berkin Elvan için yürüdü


Bursa’da KESK ve DİSK üyesi memurlar, öğlen saatlerinde iş bırakarak Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden 'Berkin Elvan' için yürüyüş düzenledi.

Setbaşı Mahfel’den başlayan yürüyüşte hükümet aleyhine slogan atan grup Atatürk anıtı’na kadar yürüdü. Bir süre burada da sloganlarını sürdüren grup adına KESK Bursa Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Süleyman Ayyılmaz bir konuşma yaptı. Konuşma sırasında ezan okunmaya başladı. Bu arada bir genç, ‘ezan okunuyor, ezan dinle’ dedi. Devreye giren polisler, genci uzaklaştırdı.

Ayyılmaz, "Berkin Elvan’ın katili sadece ona hedef olarak gaz bombası atan polisler değil, Gezi direnişi sırasında ‘talimatı ben verdim’ sözleriyle zulme direnen haklara karşı bütün nefretini kusan, ağzını her açtığında nefret suçu işleyen, halk düşmanlarına, faşist çetelere ve tetikçilere destek veren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Gezi sürecinden itibaren Başbakan giderek üslubu üzerinden toplumu her fırsatta germeye kamplaştırmaya ve birbirine düşman etmeye çalışmıştır. Yıllardır ısrarla sürdürülen halkları birbirine karşı kin ve düşmanlık duyguları üzerinden tahrik ederek bölme girişimleri, son günlerde ülkenin dört bir yanında faşist saldırıları, parti binalarının taşlanmasını ve linç girişimlerini beraberinde getirmiştir:" dedi.

Açıklamanın ardından grup akşam saatlerindeki yürüyüşe katılmak için dağıldı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER