ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:30

KESK: Mısır halkının yanındayız


Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), “Dün olduğu gibi bugün de diktatörlüğe, sömürüye, emperyalizmin tahakkümüne direnen Mısır halkının yanındayız.” açıklaması yaptı.
Mısır’daki askeri darbeye tepki için yazılı açıklama yapan KESK yönetimi, “Mısır’da Silahlı Kuvvetlerin dün gece itibariyle yönetimi ele geçirmesi, halkın kendi öz iradesiyle kuracağı geleceğin ellerinden bir kez daha alınmasıdır. Mısır halkının kaderi bir kez daha darbe yoluyla, emperyalizmin eliyle çizilmek istenmektedir. Mısır halkının kendi öz gücüne dayanarak büyüttüğü mücadelenin ordu tarafından sahiplenilmesi, dün olduğu gibi bugün de ülke yönetiminde halkın iradesinin yok sayılması, çalınmasıdır. Mübarek diktatörlüğüne kendi örgütlü mücadelesiyle son veren fakat sonrasında emperyalizmin müdahalesi ile Mursi’nin yeni diktatörlüğünde daha geri ve daha katı bir sömürü koşullarıyla mücadele eden Mısır halkının özgürlüğü, ancak kendi iradesiyle karar verebileceği bir gelecekte mümkündür. “ düşüncesini aktardı.
Açıklama, “Tahrir’den Taksim’e, direnme kararlılığıyla ve sürdürdüğümüz eşit, özgür ve sömürüsüz bir dünya mücadelesinin inancıyla; KESK olarak, dün olduğu gibi bugün de diktatörlüğe, sömürüye, emperyalizmin tahakkümüne direnen Mısır halkının yanındayız." mesajı ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER