ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 14:13

KESDO, dondurma alana kitap hediye ediyor


Kayseri Kesme Dondurma (KESDO) okumayı teşvik etmek amacıyla her yıl kampanya düzenleyerek müşterilerine kitap hediye ediyor.


Kesme Dondurma İşletmecisi Osman Topuz, 2007 yılında ‘Kayseri Okuyor’ adı altında başlattıkları kampanya ile okuma kültürünü geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek , "Amacımız insanlarımızın okuma kültürüne bir nebze de olsun katkı sağlamaktır. Eğer bu noktada bir tuz tanesi kadar bile faydamız olacak ise ne mutlu bize. 'Kayseri Okuyor' adı altında düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz kampanyamızın bu yıl yedincisini gerçekleştiriyoruz. Kampanyayı başlatarak öncülük eden ve bugünlere kadar gelmesini sağlayan babam Sami Topuz’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Osman Topuz, işletmenin sosyal sorumluluk projesi doğrultusunda düzenlediği kampanyada 2011 yılında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de desteğini alarak, müşterilerden toplanan bine yakın kitap ve ansiklopedi setini kırsal kesimde bulunan köy okullarına ulaştırılmasını sağlandıklarını belirtti. Topuz, ayrıca engelliler derneği aracılığı ile temin edilen çocuk ve boyama kitaplarını da kendilerinden alışveriş yapan müşterilerine ücretsiz olarak hediye ettiklerini söyledi. 13 Haziran tarihinde başlayan kampanyanın bu yıl ki bölümünde ise alışveriş için gelen müşterilerine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tavsiye edilen 100 Temel Eser arasında yer alan kitaplar ile en çok okunan Türk ve yabancı yazarların kitaplarını hediye edeceklerini söyleyen Topuz, kitapların tamamı bitene kadar kampanyayı devam ettireceklerini ifade etti.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilen altın hediyeli kampanyanın ise bu yıl ağustos ayı içerisinde düzenleneceğini hatırlatan Osman Topuz, 10 Ağustos’ta başlayacak ve 14 gün sürecek kampanya dönemi boyunca her gün iki müşteriye altın hediye edeceklerini de sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER