ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:33

Kepez’den sağlık TIR’ı hastaların ayağına gidiyor


Antalya Kepez Belediyesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile hayata geçirdiği ‘Her Durakta Sağlık’ pojesi kapsamında, tam donanımlı gezici sağlık TIR’ı ile ücretsiz kalp sağlığı taramalarına ara vermeden devam ediyor. Teomanpaşa Mahallesi’ne konuşlanan gezici sağlık TIR’ında görev yapan doktor ve hemşireler tarafından mahalle sakinlerinin muayene ve kontrolleri yapıldı. Mahallede çok sayıda vatandaşın sağlık TIR’ında verilen kalp taraması hizmetinden faydalandığını söyleyen Teomanpaşa Mahallesi Muhtarı Hüseyin Demir, kendilerine bu hizmeti sunduğu için Kepez Belediyesi’ne teşekkür etti.

Proje kapsamında şu ana kadar dokuz mahallede, bin 51 kişi EKG, bin 23 kişi açlık kan şekeri ve tansiyon, 118 kişi hemogram ve biyokimya kontrollerinden geçirildi. Bu kontroller neticesinde 25 kişi, görülen sonuçlar üzerine Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji ve dahiliye polikliniklerine sevk edilerek, gerekli muayeneleri yaptırıldı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, günümüzün en büyük sağlık sorunlarının başında gelen, genç, yaşlı ülkemizde her yıl 200 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kalp hastalıklarının, erken tanı ve kontrollerle önlenmesi amacıyla ilçenin 16 mahallesinde tam donanımlı sağlık TIR’ıyla vatandaşlara yerinde sağlık hizmeti verdiklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER