ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 11:31

Kepez’de münazaranın en iyileri belli oldu

Kepezde münazaranın en iyileri belli oldu


Antalya’nın Kepez ilçesinde, 21 lise arasında düzenlenen ‘Konuşa, konuşa başarmak’ adlı münazara yarışmasının birincisi Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi oldu.

Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 21 lise arasında organize edilen, ön elemeleri 13 Şubat’ta yapılan münazara yarışması, final ve ödül töreniyle sona erdi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde (EBKM) düzenlenen final yarışmalarını izleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada yarışmanın öğrencilerin hem eğitimlerine hem de ekip çalışmasını öğrenmelerine olumlu katkı sağladığını söyledi.

Büyük bir heyecanın yaşandığı finalde 6 lise birinci olabilmek için yarıştı. Biri başkan olmak üzere 3 öğrenciden oluşan okulların münazara ekibinin her bir üyesi, 5 dakika içerisinde savundukları tezin haklılığını ispat etmeye çalıştılar. Başkanlar ise 7 dakikalık sürede tezleriyle ilgili son sözü söylediler. Seyirci koltuğunda oturan öğrenciler ise alkışlarıyla okullarına destek verdiler.

Başkanlığını Avni Burçak’ın yaptığı ve 6 üyeden oluşan jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ‘Konuşa, konuşa başarmak’ adlı münazara yarışmasının birincisi Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesi oldu. Yarışmada ikinciliği Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, üçüncülüğü Karatay Anadolu Lisesi, dördüncülüğü Özel AKEV Lisesi, beşinciliği Toros Kız Teknik ve Meslek Lisesi, altıncılığı ise Şehit Ömer Dikmen Ticaret Meslek Lisesi elde etti.

Yarışmanın birincilerine ve ikincilerine dizüstü bilgisayar, üçüncülere MP4 müzik çalar, dördüncü, beşinci ve altıncılara ise kol saati hediye edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER