ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 12:43

Kepez Belediyesi çocuk meclisi kuruyor

Kepez Belediyesi çocuk meclisi kuruyor


Antalya Kepez Belediyesi, katılımcı demokrasi anlayışını güçlendirmek ve fikirlerinden istifade etmek amacıyla çocuk meclisi kuruyor. Martta oluşturulacak meclis ile çocukların fikirleriyle yaşadıkları ilçenin problemlerin çözümüne katkıda bulunması amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, toplumun her kesimin fikirlerini yönetime yansıtabilmek amacıyla, daha önce de seçim vaadi olan Kent Konseyi, Gençlik Meclisi ve Kadın Meclisi'ni kurduklarını kaydetti. Mart ayı içerisinde de çocuk meclisini kuracaklarını ifade eden Tütüncü, “Kepez’deki ilk ve orta dereceleri okullardan seçeceğimiz 560 öğrenciden oluşacak olan çocuk meclisimiz, ilk genel kurulunu mart ayında yapacak.” dedi.

Çocukların fikirlerinin, yapacakları hizmetlerde kendilerine yol gösterici olacağına işaret eden Tütüncü, "Çocuklarımızın yönetimle ilgili fikirlerini almak ve çocukça fikirlerin arkasında ne kadar büyük bir dünyaya açılabiliriz, düşüncesiyle böyle bir çalışmayı başlattık. Gençlik ve çocuk meclisinde en önemli amaçlarımızdan bir tanesi de onlara yönelik yaptığımız çalışmaları, daha kapsamlı hale getirmek istiyoruz." diye konuştu.

Çocuklara bülten müjdesi de veren Tütüncü, nisanda Kepez Çocuk Bülteni çıkaracaklarını duyurdu. Kepez Çocuk Meclisi’nin seçeceği bir komisyon tarafından derginin içeriğinin belirleneceğini ifade eden Tütüncü, bültenin ilk sayısını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ndan önce çıkaracaklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER