ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:14

Kepez Belediyesi asfalt sezonunu başlattı

Kepez Belediyesi asfalt sezonunu başlattı


Antalya Kepez Belediyesi, 2013 yılı sathi kaplama asfalt sezonunu, kurban kesimi ve dualar eşliğinde Gaziler köyünde başlattı. Başkan Hakan Tütüncü, bu yıl 130 km sathi kaplama asfalt çalışması yapacaklarını açıkladı.

Sezonun ilk sathi kaplama asfalt çalışması da yeni Büyükşehir Kanunu ile Kepez’in bir mahallesi haline gelen Gaziler köyünde yapıldı. Asfalt sezonunu başlatmak amacıyla köyde tören düzenlendi. Asfalt sezonunun Kepez’e hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Tütüncü, her yıl Kepez’in bir mahallesinde düzenledikleri sathi kaplama asfalt sezonunu, bu yıl Gaziler köyünde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gaziler köyünün, yeni Büyükşehir Kanunu ile Kepez’in bir mahallesi haline geldiğini aktaran Tütüncü, "Artık Gaziler Mahallemiz, geçmişe göre daha çok hizmet alacak." dedi.

Bu yıl ihtiyaç olan mahallelerde 130 kilometre sathi kaplama asfalt çalışması yapacaklarını duyuran Tütüncü, Gaziler köyünde 20 km asfalt çalışması gerçekleştireceklerini aktardı.

Gaziler köyü Muhtarı Yıldıray Bakay da asfalt çalışmasından duyduğu memnuniyeti diye getirdi, hizmetlerinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.

Sezonun kazasız belasız geçmesi için kurban kesilmesi ve yapılan duanın ardından Başkan Tütüncü, diğer davetlilerle birlikte, hayırlı olsun temennisiyle kurdeleyi keserek asfalt sezonunu açtı. Tütüncü, daha sonra bir kahvehanede sohbet ettiği köy sakinlerinin hizmet taleplerini dinledi. Başkan Hakan Tütüncü döneminde bugüne kadar, ilçede 481 kilometresi sathi, 290 kilometresi sıcak asfalt olmak üzere 771 km asfalt çalışması yapıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER