ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 15:35

Kentsel dönüşüm Payas'ın çehresini değiştirecek

Kentsel dönüşüm Payasın çehresini değiştirecek


Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, hemen hemen tüm kentlerin ortak sorunu olan kentsel dönüşümün en iyi örneklerinden birini hayata geçireceklerini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden İlknur Kayıntaşyurt, Fuat Arslantürk ve Hatay Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Mehmet Yıldırım’ı geçtiğimiz haftalarda Payas’ta ağırladıklarını belirten Başkan Altan, “İlçemizin kentsel dönüşüm fotoğrafı çekildi. Hazırlıklarımız sürüyor. Payas’ın güzelliğini kentsel dönüşümle taçlandıracağız.” dedi.

Halkla yaptığı tüm sohbetlerde kendisine kentsel dönüşümün sorulduğunu ve insanların bu konuda son derece duyarlı olduğunu anlatan Altan, kentsel dönüşüme ihtiyaç duyulan tüm alanların tespit edilerek kayıtların tutulduğunu, raporların hazırlandığını ifade etti.

Kentsel dönüşümün sadece estetik değil, sağlıklı ve güvenli yapılar açısından da önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Altan, şunları kaydetti: ''Kentsel dönüşüm kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi için önemli bir ihtiyaç. Depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş tek bir binanın bile olmaması için çaba harcıyoruz. Çünkü, Türkiye'nin bir deprem gereği var ve bu gerçek Payas için de geçerli. Bu nedenle hazırlıklı olmalıyız. Biz vatandaşlarımızın canını korumak, onlara daha ferah şartlarda yaşam koşulu sağlamak adına bu dev projeye ilk adımı atmış olduk”

Payas'ın mavi ile yeşilin buluştuğu noktada bulunduğuna dikkati çeken Altan, “Denizle dağın iç içe olduğu eşsiz güzelliklere sahip bir ilçemiz var. Bu güzellikleri sağlıklı kentleşme ile daha yaşanır hale getireceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER