ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 18:51

Kent tarihi müzesinin önemi sergiyle ortaya konacak

Kent tarihi müzesinin önemi sergiyle ortaya konacak


 Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi 16 Şubat'ta Uşak’a geliyor.

Uşak’ta kurulan Kent Tarihi Müzesi’nde Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nin 'Yunan Ordusu Anadolu’da' konulu fotoğraf ve obje sergisi sergilenecek, serginin açılışı ise saat 15.00'te gerçekleşecek. Sergi 10 gün boyunca devam edecek.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşaklı vatandaşların konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları için bu tür bir faaliyeti gerçekleştirdiklerini söyledi. Uşak’ta açılacak kent tarihi müzesi öncesinde açılacak serginin prova niteliğinde olacağını dile getiren Başkan Erdoğan, “İlimizde kent tarihi müzesinin en güzel şekilde olması için önemli çalışmalar yapıyoruz. Eşyaların toplanmasının yanı sıra vatandaşlarımızın bilincinin artması için müze açılmadan önce böyle bir etkinlik yapmayı uygun gördük. Daha önce Ödemiş’te açılan ve başarılı bir şekilde devam eden müzenin ne kadar güzel iş yaptığını göstermek için bu çalışma yapılıyor.” dedi.

        Uşak halkının kent tarihi müzesi konusunda kendilerine önemli destek verdiğinin altını çizen Erdoğan, verilen destekle iyi noktalara doğru gittiklerini iletti. Şu ana kadar binlerce parça eşyanın toplandığına işaret eden Erdoğan, “Vatandaşlarımız binlerce parça eşyayı müzemize bağışlayarak önemli bir desteğe imza atmışlardır. Bu desteğin daha çok gelmesini istiyoruz. bazen hiç önemsemediğimiz bir parça bizim için çok önemli olabiliyor. Kentimizin hafıza merkezinde daha çok farklı doneye ihtiyacımız var.” diye konuştu.

        Kent tarihi müzesinin en iyi noktalara gelmesini istediklerini belirten Başkan Ali Erdoğan, “İlimizin hafıza merkezinin oluşması için başladığımız çalışmalarda çok iyi noktalara geldik. İlk elektriğin kullanıldığı tarihi trafoyu restore ederek başladığımız çalışmalarda bağışçılarımızın desteği ile binlerce parça eşya sahibi olduk. Vatandaşlarımızın bağışlarının artması için hem kent merkezinde hem de köylerimizde çalışmalarımız sürüyor. Farklı alanlarda envanterin oluşması hafıza merkezimizin daha iyi konumlara gelmesi için önemli bir adımdır. Biz bilincin daha çok artması için farkındalık çalışmalarına da devam ediyoruz. Bu kapsamda 16 Şubat tarihinden başlamak üzere 10 gün boyunca Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nin ‘Yunan Ordusu Anadolu’da’ konulu fotoğraf ve obje sergisi sergilenecek. Vatandaşlarımızın da sergiye ilgi göstermelerini ümit ediyoruz. Ödemiş’in örnek olacağı bu çalışma çok yakın zamanda ilimizde olacak. Yeni neslin geçmişini unutmayacağı projemize herkesin destek vermesini ümit ediyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER