ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 14:14

Kent Konseyi’nin yeni başkanı Cengiz Dinçer oldu

Kent Konseyinin yeni başkanı Cengiz Dinçer oldu


Adana Büyükşehir Kent Konseyi’nin sadece seçim maddesi ile gerçekleştirilen olağan genel kurulunda başkanlığa Cengiz Dinçer seçildi.

410 kuruluşun temsilcilerinin yer aldığı Kent Konseyi genel kurulunda Divan Başkanlığı’nı Necmi Özcanlı yaptı. Genel kurulda söz alan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana’daki tüm kesimlerin sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar, odalar, kamu ve özel kuruluşların temsil edildiği Kent Konseyi’nin kuruluşundan bu yana dalga dalga büyüdüğünü söyledi. Ortak akıl etrafında yapacağı çok iş olduğunu belirten Zihni Aldırmaz, “Biz Adana’yı birlikte yönetmeye talibiz. Ortak akıla en çok Adana’nın ihtiyacı var. Bu nedenle sizlerden Adana için çok şey bekliyoruz. Projeler geliştirip şehrin önünü açan bir yaklaşım istiyoruz.” dedi. Sivil toplum kuruluşlarının katılımını artırmak için Yürütme Kurulu’nun 13’ten 25’e çıkarıldığını söyleyen Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak Kent Konseyi’nden gelen tüm projelere önem verdiklerini ifade etti.

Kent Konseyi Yürütme Konseyi Üyesi Necmi Özcanlı’nın faaliyetleri anlattığı konuşmasının ardından Kent Konseyi’ni tanıtan bir sunum yapıldı. Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda 210 oy alan Cengiz Dinçer, Kent Konseyi Başkanı oldu.

205 oy alan yürütme kurulu ise şu isimlerden oluştu: Necmi Özcanlı, Erkan Karakaya, Fazilet Aksu, Cüneyt Erkinkaya, Tevfik Yıldırım, Nesrin Göçhan, Zeki Yılmaz, Ahmet İhsan Çay, Tayyar Zaimoğlu, Halil Avcı, Vedat Kahyalar, İsmail Babacan, Cemal Soncu, Adnan Karakaya, Mustafa Baş, Ramazan Balçık, Bekir Durukan, Ekrem Aslan, Bekir Sıtkı Özbek ve Hüseyin Ekinci. Yürütme Kurulu’nun diğer 5 üyesini ise Kent Konseyi’ndeki meclis temsilcileri oluşturuyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER