ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 21:07

Kendini babasının önüne attı

Kendini babasının önüne attı


Adana’nın Ceyhan ilçesinde meydana gelen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği arazi arlaşmazlığı ile ilgili olayın ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı.
İlker Mazı, babası AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Mazı’ya siper oldu, ancak her ikisi de hayatlarını kaybetti.

Alınan bilgiye göre öteden beri iki aile arasında 3,5 dönümlük arazi üzerinde anlaşmazlık yaşanıyordu. Bugün öğleden sonra taraflar arasında tarlada sözlü tartışmalar başladı. Tartışmanın duyulması ile iki aile fertleri tarlaya akın etti. Tartışmaların dozu giderek arttı ve bir süre sonra kavgaya dönüştü.

İddialara göre, eski muhtar İsmail Tan, AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Mazı’ya silah çekti, bu sırada oğlu İlker Mazı kendisini babasının önüne atınca kurşunların hedefi oldu. Tarafların diğer bireylerinin de yanlarındaki silahları kullanması ile büyük bir çatışma başladı. Uzun süre devam eden silahlı çatışma sırasında Mahmut Mazı, oğlu İlker Mazı, Yunus Yılmaz, İsmail Tan ve Mehmet Tan hayatlarını kaybetti. Olayda 7 kişi de yaralandı. Yaralılardan Ahmet Çetin, Hasan Taşyürek, Nafi Tan, Uğur Mazı ve Ufuk Mazı Ceyhan Devlet Hastanesi'nde, Uğur Çetin ile Hacı Ali Çetin ise Osmaniye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

3,5 dönümlük arazi yüzünden çıkan çatışmada yaralananlardan 3’ünün durumunun ağır olduğu bildirildi. Köyde jandarma kuvvetleri, Ceyhan Devlet Hastanesi önünde de polis geniş çaplı tedbir aldı. Hastanelere akın eden ölenlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ölü ve yaralı yakınlarının gergin bekleyişi sürüyor. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER