ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 15:25

Kendi bayramlıklarını kendileri dikiyor

Kendi bayramlıklarını kendileri dikiyor


Gaziantep’in Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Aktoprak Sosyal Tesisi’nde giyim kursu gören kadınlar hem aile bütçelerine katkı sağlıyor hem de kendi bayramlıklarını kendileri dikiyor.

    Toplam 30 kursiyerin bulunduğu Şehitkamil Belediyesi Aktoprak Sosyal Tesisi'nde bir ayda yüzün üzerinde etek, onlarca gömlek, çocuk elbisesi ve genç elbisesi dikildi. Yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle dikiş nakış öğrenen kadınlar bayramlıklarını dikiyor. Dışarıdan sipariş almaya başladıklarını belirten kursiyerler, bu kurs sayesinde aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Kursta bir ay içerisinde dikiş nakış öğrenen ve rengârenk elbiseler ortaya çıkaran kursiyerler, katkılarından dolayı Şehitkamil Belediyesi'ne teşekkür etti.

    Aktoprak Sosyal tesisi aile merkezi giyim kursu hocası Zeliha Bostancı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun kendilerine her türlü desteği verdiğini, ayrıca dikiş makinesi ve kumaşlar gönderdiğini kaydetti. Songül Ertürk isimli bir kursiyer ise “Bu kurs sayesinde aile bütçelerimize katkı sağladık. Kendi eş dost, çocuklarımızın bayramlıklarını diktik.” diye konuştu. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER