ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2014 Pazar 14:51

Kenan Işık için Kur'an-ı Kerim

Kenan Işık için Kuran-ı Kerim

Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren usta sanatçı Kenan Işık için meslektaşları Kur'an-ı Kerim dağıttı.


 Kur'an dağıtan meslektaşı Murat Uygur, "Hayranlarına, sevenlerine Kur'an-ı Kerim vermek istedik. Belki bu mübarek günlerde dua edilir ve kendisine gelir. Kenan Işık’ın ekranların kralı olduğunu söyledi." dedi.

Amerikan Hastanesi’nde uzun zamandır yoğun bakım ünitesinde bulunan sanatçı Kenan Işık için Kaçış Filmi ekibi, hastane önündeki esnafa ve yoldan geçen vatandaşlara Kur'an-ı Kerim dağıttı.
Grup adına konuşma yapan Yönetmen Murat Uygur, yoğun bakımda bulunan meslektaşlarının iyileşmesini üzüntü içinde beklediklerini söyledi. Uygur, ”Biz sinemacılar olarak bu zorlu gününde Işık’ın yanında olmak istedik. Hayranlarına, sevenlerine Kur'an-ı Kerim vermek istedik. Belki bu mübarek günlerde dua edilir ve kendisine gelir. Biz onu özledik. O ekranların kralıydı. Ekranların en iyi sunucusuydu.” diye konuştu.

Kenan Işık’ın kendilerini görmese de hissettiğini söyleyen Uygur, ”Biz sinemacılar olarak mesleğimizi icra ederken onun gibi değerli ağabeylere ve üstatlara ihtiyacımız var. Şu an Kenan ağabeyim için üzülüyorum. Bir yandan da iyileşeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 3 aydır yoğun bakımda bulunan sanatçı beyin kanamasından hastaneye kaldırılmıştı. Sanatçının durumunda geçen süre içinde bir değişiklik olmazken, yakında tedavisinin devamı için Almanya’ya sevk edilmesi planlanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER