ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 13:05

Kemaliye Karasu'daki balık ölümleri tedirginlik yarattı


 Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde Fırat Nehri’nin kolu olan Karasu’daki balık ölümleri tedirginlik yarattı. Sosyal paylaşım sitelerinde balık ölümleriyle ilgili fotoğrafların yayınlanması üzerine İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kemaliye Turizm Folklor Derneği, İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan oluşan ekip, Kemaliye Turizm ve Doğa Sporları Şirketi’ne ait tekne ile yaklaşık 4 kilometrelik alanda araştırma yaptı. Karasu’da yapılan incelemede ağırlığı 1 ila 20 kilo arasında değişen 150 kadar ölü balık bulundu. Su ve balıklardan alınan örnekler tahlil için Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'ne gönderildi.

Tekne ile incelemelere katılan Kemaliye Turizm Folklor Derneği Üyesi Şevket Gültekin, alınan numuneler doğrultusunda balık ölümlerinin sebebinin ortaya çıkacağını belirterek “ İnşallah kimyasal bir şey değildir. Ölümler ilkokul öğrencileri tarafından bildirildi. Bu de ilçede çevre bilincinin ne kadar oluşmuş olduğunu gösteriyor” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER