ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:59

Kemal Kılıçdaroğlu Reyhanlı'da

Kemal Kılıçdaroğlu Reyhanlıda

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun incelemeleri sırasında izdiham yaşandı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Reyhanlı’da yaptığı incelemeler esnasında izdiham yaşandı.

İkinci patlamanın meydana geldiği PTT binası önünde foseptik çukurunda ceset olduğu şüphesi üzerine vatandaşlar buraya akın etti. Polis ile vatandaş arasında arbede yaşandı. Bu sırada Kılıçdaroğlu patlamanın meydana geldiği caddeye giriş yaptı. PTT önünde bir süre bekleyen Genel Başkan Kılıçdaroğlu, izdiham nedeniyle konuşma yapamadan geniş güvenlik önlemi üzerine geri dönmek zorunda kaldı.

İlçe merkezinde, enkaz alanlarını gezen Kılıçdaroğlu'na milletvekilleri de eşlik etti. Gezi esnasında bazı vatandaşlar, "AK Parti istifa" sloganları attı.

Havayolu ile Hatay’a gelen Kılıçdaroğlu, buradan ilk patlamanın yaşandığı Reyhanlı Belediye Binası’nın önüne geçti. Burada vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılanan Kılıçdaroğlu, belediye binası içerisini dolaştı. Bina içerisinde Reyhanlı yetkililere “geçmiş olsun” dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, daha sonra bina önündeki Atatürk Anıtı’nın yanına geldi. Bu sırada patlamada yakınlarını kaybeden bir kadın Kılıçdaroğlu’nun yanına gelerek şikayetlerde bulundu. Yüzlerce kişinin de yer aldığı inceleme sırasında izdiham yaşanırken, Kılıçdaroğlu’na eşlik eden kalabalık sık sık sloganlar attı.

BEN BURAYA SİYASET YAPMAYA GELMEDİM

Siyaset için Reyhanlı’ya gelmediğini belirten Kılıçdaroğlu, basın mensuplarından da kendisine kolaylık sağlamasını istedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Ben buraya siyaset yapmaya gelmedim. Reyhanlı halkına başsağlığı dilemeye geldim. Onlara ‘geçmiş olsun’ demeye geldim. O nedenle izin verirseniz halkla buluşmak istiyorum. Onlara merhaba demek istiyorum. Onlara geçmiş olsun demek istiyorum. Bugün siyaset günü değildir. Acıları var, acıları çok taze. O nedenle sizden özellikle istirham ediyorum. Benim halkla buluşmama izin verin. Onlara merhaba diyeyim, bir geçmiş olsun diyeyim. Bir onları dinleyeyim. Sizlerin tabi çalışmalarına saygı göstereyim ama vatandaşlarla bir görüşeyim.”

Kılıçdaroğlu, buradaki incelemelerinin ardından beraberindeki vatandaşlar eşliğinde ikinci patlamanın yaşandığı PTT meydanına yürüdü. Yol güzergahındaki esnaflarla da görüşen Kılıçdaroğlu, sorunları dinledi.  

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER