ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 13:00

Keçiören'in çöp filosu yenilendi


Ankara'da Keçiören Belediyesi, Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan Keçiören’deki temizlik hizmetlerinde dünya standartlarını yakalama hedefi doğrultusunda makine parkını sürekli yeniliyor.

        Belediyenin temizlik araçları filosuna 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren 15'er metreküp ve 20'şer metreküp kapasiteli çöp araçları, su tankerleri ve son model yüksek basınçlı yıkama araçları katıldı.

        Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2012 yılı nüfus rakamları ile ilgili son araştırmasına göre, Türkiye'nin en kalabalık ilçesi 840 bin 809 kişiyle Keçiören oldu. Kalabalık nüfusa en iyi hizmeti verebilmek amacıyla temizlik araç filosuna takviye yapan Keçiören Belediyesi, Ankara’nın en kapsamlı ve en yeni araç filosunu kurarak temizlik hizmetlerini daha hızlı ve verimli hale getirdi.

        İLÇENİN GÜNLÜK ÇÖPÜ 950 TON

        Belediyenin temizlik filosu, ilçe sınırları içerisinde bulunan 51 mahallenin günlük ortalama 900–950 ton miktarındaki çöpünü toplayarak çöp döküm sahasına naklediyor. Ayrıca 530 cadde ve 3 bin 325 sokakta bulunan çöp bırakma noktalarını yüksek basınçlı yıkama araçları ile yıkayarak dezenfekte ediyor.

        Temizlik filosu, bunun yanı sıra belediye sınırları içerisinde kurulan 39 kapalı ve açık pazar yerinin temizliğini de periyodik olarak yapıyor. Biriken atıklar toplanıyor ve pazar yerleri dezenfekte edilerek yıkanıyor, süpürülüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER