ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 21:23

Kazdıkları su kuyusunda toprak altında can verdiler


Derebucak ilçesinde bir kepçe operatörü ve 14 yaşındaki çocuk, iş makinesi ile kazdıkları su kuyusunda toprak altında kalarak can verdi.
Olay, ilçeye bağlı Çamlık beldesinde önceki gün akşam saatlerinde meydana geldi. Derebucak ilçe merkezinde kepçe operatörlüğü yapan 37 yaşındaki Durmuş Ali Ceylan, iddiaya göre, hiç kimseye haber vermeden, Çamlık belde merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafedeki Körkuyu mevkisinde inşa edilmesi planlanan bir çeşme için, iş makinesi ile su kuyusu açmaya başladı.
Ceylan, kendisine yardım eden 14 yaşındaki Mücahit Çetinkaya ile 5 metre derinliğinde kuyuyu kazdıktan sonra, suyu bulup bulmadıklarını kontrol etmek için birlikte çukura girdi. Bu sırada yaşanan toprak kayması sonucu Ceylan ve Çetinkaya, göçük altında kalarak hayatını kaybetti.
Ceylan ve Çetinkaya'nın evlerine gelmemesi üzerine yakınları, sabaha karşı arama çalışmalarına başladı. Körkuyu mevkisine gelen yakınları, açılan çukurun hemen yanındaki iş makinesini çalışır vaziyette buldu. Jandarmaya haber verilmesinin ardından yapılan çalışma sonrasında Ceylan ve Çetinkaya'nın cansız bedenleri toprak altından çıkarıldı.
Cesetler otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Mücahit Çetinkaya'nın ortaokuldan bu yıl mezun olduğu öğrenildi. Ceylan ve Çetinkaya'nın Derebucak ilçe merkezi ve Çamlık beldelerinde toprağa verildiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER