ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:19

Kazanlı iş adamları Orta Afrika’ya yöneldi

Kazanlı iş adamları Orta Afrikaya yöneldi


Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), Ankara’nın Kazan ilçesinde 18. Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü düzenledi. Ankara İş Adamları ve Sanayicileri Derneği, etkinlikte Orta Afrika ülkesinden gelen misafirlerini ağırladı.

Programa; Kaymakamı Veysel Beyru, Çepaş Galvaniz Yönetim Kurulu adına Erdal Yılmaz, Prefi Prefabrik'ten Bora Yılmazyiğit, Tamer Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Tamer, MND Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şeherli ve Kazanlı iş adamları katıldı. Orta Afrika Cumhuriyeti’ni ise toplantıda içişleri bakanı, dış ticaret bakanı, ticaret bakanı temsil etti. Tanışmanın ardından Orta Afrikalı yetkililer ülkeleri hakkında bilgi verdi, yatırım yapılacak alanları anlattı, ülkenin kalkınması için Türkiye’deki iş adamlarından yardım beklediklerini aktardı.

Kazan Kaymakamı Veysel Beyru da konuşmasında, “Misafirlerimizin, ülkeleri için neler yapabileceğinin arzu ve isteğini gördüm. İş adamlarımızın Orta Afrika Cumhuriyeti'nin kalkınmasında ve Türkiye’ye yeni pazarlar açılmasında katkıda bulunmasını isteriz.” dedi. Program, iş adamlarının misafirlere çeşitli hediyeler vermesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER