ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 11:08

Kazakistan'da EXPO 2017 hazırlıkları


Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, EXPO 2017 için yapılacak inşaatlarda kullanılacak malzemelerin, kalite standartlarını karşılayan yerli üretim olmasını istedi.
Kazakistan Cumhurbaşkanlığı basın servisinden yapılan açıklamaya göre Nazarbayev, EXPO 2017'e kadar yapılacak inşaat projeleriyle, ülkedeki küçük ve orta boy işletmelere destek olunacağını vurguladı.
EXPO 2017 inşaat yatırımlarında kullanılacak yerli malzemelerin dikkatle üretilmesini isteyen Nazarbayev, kontrol mekanizmalarını sağlayacak uygun personelin de seçilmesini önerdi.
Uluslararası fuarda görev alacak kişilerin çok iyi şekilde eğitilmesi gerektiğine dikkati çeken Nazarbayev, söz konusu uzman ve şirketlerden Kazakistan'ın tanıtımına katkıda bulunmalarını istedi.
- İlk kazma Nisan'da
Uluslararası Sergiler Bürosu (BİE) logosu ve bayrağını 2014 baharında teslim alacak Kazakistan'da EXPO 2017 için ilk kazmanın nisan ayında vurulması planlanıyor.
Orta Asya ülkelerinde düzenlenecek en büyük fuar olma özelliği taşıyacak EXPO 2017 dolayısıyla yaklaşık 5 milyon ziyaretçinin Astana'ya gelmesi bekleniyor.
Kazakistan, BİE tarafından Fransa'nın başkenti Paris'te 22 Kasım 2012'de yapılan gizli oylamada Brezilya, Kanada, Rusya'nın aralarında bulunduğu 161 ülkeyi geride bırakarak EXPO 2017'in ev sahibi olmaya hak kazanmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER