ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Aralık 2013 Pazartesi 14:05

Kazada ölen gencin organları umut oldu


Derince ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 19 yaşındaki Musa Topuz'un organları, 4 kişiye umut oldu.

Derince Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Sema Öncül, gazetecilere yaptığı açıklamada, kazanın ardından hastanın beyin travması nedeniyle yoğun bakımda yattığını belirterek, beyin ölümünün gerçekleşmesinin ardından hasta yakınlarıyla organ nakli hakkında iletişime geçtiklerini söyledi.

Hasta yakınlarının organ bağışını kabul etmesi üzerine İstanbul Bölge Doku ve Organ Koordinatörlüğü'yle görüştüklerini anlatan Öncül, "Çok hızlı bir şekilde aynı gece alıcılar belirlendi ve ilgili hastaneden gelen ekipler uygun organları hastane ameliyathanesinde aldı" dedi.

Hastanın kalp, karaciğer ve 2 böbreği alındığını dile getiren Öncül, "Kalp, Kartal Koşuyolu Hastanesine, karaciğer Şişli Memorial Hastanesine, böbrekler de Göztepe Medical Park Hastanesine götürüldü ve başarılı bir şekilde nakilleri gerçekleştirildi" ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER