ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2014 Salı 19:52

Kayseri'yi sağanak vurdu

Kayseriyi sağanak vurdu

Kayseri’de yarım saat süreyle etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.


Sağanak yağış nedeniyle il merkezindeki bazı yerleşim yerlerindeki binaların bodrum katlarını su basarken, yollarda biriken sel suları sürücülere zor anlar yaşattı. Melikgazi ilçesi Eskişehir Bağları Danışmentgazi Mahallesi’nde rögar kapaklarının sel sularının getirdiği molozlarla tıkanması sonucu yollarda su birikintisi oluştu. Biriken su, evlerin alt katlarını ve kömürlükleri bastı. Evlerine giren suyu kovalarla boşaltmaya çalışan vatandaşın yardımına itfaiye ekipleri yetişti ve motorlarla suyu tahliye etti.

Bu arada, Talas Bulvarı’nın üniversite mevkisindeki alt geçidin altında biriken yağmur suyu içinde kalan araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Bazı araçlar, su birikintisinin içinde kalırken, bazı vatandaşlar da araçlarını iterek birikintiden kurtarmaya çalıştı. Yağmura hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar, ağaçların ve bina saçaklarının altına saklanırken, birçok vatandaş da koşarak sığınacak bir yer aradı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, güneşli havanın hafta sonuna kadar devam edeceğini hava sıcaklığının ise 31 ve 33 derece arasında seyredeceğini bildirdi.FOTOĞRAFLI

 


 
KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER