ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 12:18

Kayseri’de yaz sıcağında buz pateni keyfi

Kayseride yaz sıcağında buz pateni keyfi


Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yatırımlarla şehri, dünyanın pek çok ülkesinde yaygın olan kış sporları ile tanıştırıyor. 'Harikalar Diyarı' içindeki farklı temalardan biri olan buz pisti tamamlandı ve minik sporcular için kurslar verilmeye başlandı. Farklı mimarisi ile dikkat çeken buz pistinde, buz pateninin yanı sıra buz hokeyi, sürat pateni, körling gibi sporlar da yapılabilecek. Şehir merkezinde sıcaklığın 35 dereceye ulaştığı saatlerde minik sporcular buz pateni keyfi yapıyor.

Türkiye'nin en büyük tematik parkı olan 'Harikalar Diyarı'ndaki 10 ayrı sosyal mekandan biri olan buz pisti hizmet vermeye başladı. Biri buz hokeyi antrenörü olmak üzere dört eğitmeni bulunan buz pisti, haftanın her günü hizmet verecek. Her sabah 08.00'de açılacak olan tesiste, 09.00 ile 22.00 saatleri arasında 40'ar dakikalık seanslarla kayılabilecek. Buz pateni pistinin, şu an itibarıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları aracılığıyla gelen 40 öğrencisi var. Bununla birlikte başta kolejler olmak üzere pek çok okul, yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerine buz pateni eğitimi aldırmayı planlıyor. Buz patenine başlama yaşı ise 4 olarak kabul ediliyor. Yakın zamanda bireysel kursların da verileceği buz pistinde halk seansları da gerçekleştirilecek.

SPOR ALIŞKANLIĞI DEĞİŞECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından Harikalar Diyarı'na yapılan buz pistiyle birlikte Kayseri'de spor alışkanlıkları da değişecek. Adeta kış sporları keşfedilecek olan Kayseri'de; buz pateni, buz hokeyi, sürat pateni ve körling gibi sporlar da yapılacak ve bu spor branşlarında takımlar kurulabilecek.

AİLELER VE KÜÇÜKLER DE UNUTULMADI

Buz pisti yapılırken sadece pistte kayacak olanlar değil, kayacak kişilerin aileleri de düşünüldü. 450 metrekarelik doğal buz pistinin hemen kenarlarında üç sıra çok şık tribün bulunuyor. Pistte kayanlar, tribünden takip edilebileceği gibi buz pistini kuşbakışı görebilen kafeteryadan da izlenebilecek. Ayrıca, tesis içerisinde çocuk oyun alanları da bulunuyor. Öğrenciler, buz pistinde kayarken aileleri kafeteryada çocuklarını izleyebilecek, yaşı küçük çocuklar da oyun alanlarında oynayabilecek.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER