ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:41

Kayseri'de trafik kazasında ölü sayısı 8'e yükseldi


Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, Yahyalı ilçesinde, midibüsün Çamlıca 3 Barajı'na düştüğü kazada, ölü sayısının 8'e yükseldiğini söyledi.
     Yılmaz AA muhabirine yaptığı açıklamada, arama çalışmalarında midibüsten yaralı kurtulan yolcular ve yakınlarının beyanlarına göre hareket ettiklerini belirtti.
     Yolcuların yanında kimin olduğuna dair bilgi toplamak için tek tek değerlendirme yaptıklarını anlatan Yılmaz, şunları kaydetti:
     "En baştan beri söylüyoruz, sayıları yolcuların beyanına göre ifade ediyoruz. Yolcu beyanına göre araçta '34 kişi var' demiştik. İlk şok esnasında yolcuların verdiği bilgi bu şekildeydi. Daha sonra sağlıklı bir şekilde değerlendirme yapıldı, yaralılarla görüşüldü. Şoför dahil midibüste 32 kişi olduğu belirlendi. Bizim baştan beri söylediğimiz gibi özel bir organizasyon ve sayıyla ilgili bilgiyi yolculardan alıyoruz. 24 yaralı var. Son olarak su altından çıkarılan 2 kişiyle beraber ölü sayısı 8'e yükseldi. Yolcuların beyanları esas alınarak kayıp kalmadığını değerlendiriyoruz."
     Yaşanan kaza nedeniyle üzgün olduklarını dile getiren Yılmaz, "24 yaralımız var. Kayseri'deki çeşitli hastanelere kaldırılan yaralıların durumlarında endişe edilecek bir şey yok. 2 kişi kayıptı. Su altı ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu bu iki kaybı da bulduk. Saat 17.00 itibariyle arama çalışmalarını bitirdik. Hepimizin başı sağolsun" diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER