ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:12

Kayseri’de kültür sanat


 Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği tarafından 2012 yılında Kayseri Kültür ve Sanat etkinliklerine emeği geçenlere verilecek ödüller sahiplerini buluyor.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin onur ödülü alacağı tören 10 Nisan Çarşamba günü İl Kültür Müdürlüğü’nde yapılacak. Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği Başkanı İbrahim Altuntaş, Kayseri’de ilk defa böyle kapsamlı bir kültür-sanat ödülü verileceğini belirterek, bunun bir başlangıç olacağını ve geleneksel hale getirmek istediklerini kaydetti.

    Ödül töreninde resim sergisi, canlı müzik dinletisi ve tören sonrası Renkli Tebeşir Kültür ve Sanat Derneği tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan bir tiyatro oyunun sahneleneceğini ifade eden Altuntaş, ödüle hak kazananları tespit ederken bazı kategorilerde oldukça zorlandıklarını ve mümkün olduğunca objektif davranmaya çalıştıklarını belirtti.

    Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Kültür-sanat onur ödülü alacağı gecede diğer ödül alacak olan isimler şunlar; Yılın Kültür Sanat Ödülü Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen 7. Liselerarası Tiyatro Festivali, 2012 kültürel et kinliği PTT Milli Pul Sergisi, Yılın Kültür-Sanat adamı Oktay Durukan, Yılın tiyatro oyunu Komşu Köyün Delisi, yılın tiyatro oyuncusu Erdem Bayar, Yılın sponsor firması Suat Altın İnşaat, yılın sivil toplum kuruluşu Yör-Türk Vakfı, yılın eğitim kurumu Sağnak Koleji, etkinlik yapan kuruluşu Talasemi Derneği, yılın edebiyat ödülü Emir Kalkan. Ayrıca Kayseri kültür-sanat etkinliklerine ve Renkli Tebeşir Kültür Sanat Derneği’ne katkıda bulunarak özel ödül alacak isimler ise İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Toymuş, Melikgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Sabancı, Adnan Büyükbaş, Müge Deliorman, Enver Özdemir, Ali Yılmaz, Süheyla Kalelioğlu ve Janset Kandemir. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER