ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 16:10

Kayseri’de kar yağışı etkili oldu

Kayseride kar yağışı etkili oldu


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, sabah erken saatlerde başlayan ve aralıklarla yoğun şekilde devam eden kar yağışının, yüksek kesimlerdeki mahallelerde tipiye dönüşerek etkili olduğunu söyledi. Yıldız, kar küreme ve tuzlama çalışmalarıyla yolların ulaşıma açık hale getirildiğini belirtti.

        Bekir Yıldız, yaptığı açıklamada, 'Dağlar karını martta alır' atasözünün son yağışlarla doğruluğunu bir kez daha ispatladığına dikkat çekti. Yıldız, “Şehir merkezinde kar yağıp eridiği için sorun olmadı. Ancak yüksek rakımlı mahallelerdeki yollarımızda, özellikle, Erkilet'in üst ve arka kısımlarında kar yağışı daha etkili oluyor. Buralarda yer yer oluşan tipiyle de yollar bir anda ya karla doluyor, ya da buz tutuyor." dedi.

        Kocasinan Belediyesi ekiplerinin bu yükseltili bölgelerde ulaşımın ve trafik akışının olumsuz etkilenmemesi için gerekli tedbirleri aldığını vurgulayan Başkan Yıldız, "Yağış aralıklarla devam etmesine rağmen ulaşım engelli yol ve mevkiimiz yok, yollarımız açık. Kar kürüme ve tuzlama çalışmalarıyla yolları ulaşıma açık ve güvenli hale getirdik. Meteorolojik ihbarları takip ederek gerekli tedbirlerimizi alıyoruz. Buzlanma ihtimaline karşı araç kullananların tedbirli olmalarını tavsiye ediyorum." uyarısıyla sözlerini tamamladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER