ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 11:20

Kayseri'de İLDEM yolu yenileniyor

Kayseride İLDEM yolu yenileniyor


Kayseri Büyükşehir Belediyesi İldem-Beyazşehir Raylı Sistem Hattı ile birlikte hattın her iki yanındaki yola da el attı. İldem ve Beyazşehir'i Sivas Caddesi'ne bağlayan yol hem genişletiliyor, hem de yenileniyor.

Raylı sistemin ikinci ve üçüncü etabı olan Beyazşehir-İldem ve Üniversite-Talas hatlarının yapım çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi raylı sistemin yeni güzergahlarında yol yapım çalışması da gerçekleştiriyor. Bu çalışmaların yapıldığı yollardan biri olan Beyazşehir-İldem yolunda önce alt yapı çalışmaları başladı. KASKİ tarafından raylı sistem ve karayolunun drenaj hatları yapılırken, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi de aydınlatma ile ilgili çalışmalarını yürütüyor. Yolun alt yapı çalışması tamamlandıktan sonra da Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler üst yapıya başlıyor. Ekipler tarafından, raylı sistem hattının sağında ve solunda dokuzar metrelik yol ve ikişer metrelik yaya yolu çalışması yapılıyor.

İldem-Sivas Yolu arasındaki çalışmalar raylı sistem hattının ortaya çıkması ve beton atma işleminin tamamlanmasıyla başlıyor. Trafiğin aksamaması ve raylı sistem çalışmasının kesintiye uğramaması için de çalışmalar belli bölgelerde yapılıyor. Bu nedenle de trafik bazı bölgelerde tek taraflı veriliyor. Büyükşehir Belediyesi'nin İldem güzergahındaki yol genişletme ve yenileme çalışmaları yaz dönemi içinde bitirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER