ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 18:29

Kayseri’de ikinci fabrika yangını


Kayseri'de dün gece yaşanan mobilya fabrikası yangınından sonra bugün akşam saatlerinde de Mimar Sinan OSB’de metal ürünler imal eden fabrikada yangın çıktı. Toplam 4 kişinin zehirlendiği yangında fabrika kullanılamayacak hale geldi.

        Henüz çıkış nedeni tespit edilemeyen ve kısa sürede yayılan yangının gökyüzüne yükselen dumanları kilometrelerce uzaktan görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, alevlere anında müdahale etti. 15 itfaiye aracı ve çok sayıda itfaiye eri çalışmalarda görev aldı. İtfaiyeciler söndürme çalışmaları sırasında zor anlar yaşarken fabrika işçileri de çalışmaları çaresiz gözlerle izledi. İşçilerden bazılarının gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü. İtfaiye suyunun ulaşamadığı yerlerde de bazı duvarlar iş makinesiyle yıkıldı. Olay yerinde önlem alan polis ve jandarma ekipleri yanan fabrikaya vatandaşların yaklaşmasına müsaade etmedi.

        Yangını söndürmek için yoğun çaba harcayan itfaiye ekipleri, alevleri yaklaşık 2 saatte kontrol altına alabildi. Soğutma çalışmaları ise uzun süre devam etti. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangında can kaybı olmazken 4 kişi dumandan zehirlendi. Zehirlenenler olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.
Yangın sonrası çatısı ve duvarları çöken, içindeki eşyaların küle döndüğü fabrika, kullanılmaz hale geldi. Fabrikada maddi hasarın boyutunun çok yüksek olduğu belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER