ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 12:07

Kaymakam Soytürk şehit yakınlarını ziyaret etti

Kaymakam Soytürk şehit yakınlarını ziyaret etti


Dörtyol Kaymakam Recep Soytürk, 2005 yılında Osmaniye’de şehit olan Emin Bayırlı'nın eşi Funda ve Annesi Mediha Bayırlı'yı ziyaret etti.

Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bilal Güvenir, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İlçe Emniyet Müdürü Zekayi Altuntaşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Mustafa Çarpan ile birlikte şehit ailesinin Sanayi Mahallesi Fethibey Caddesi’ndeki evine giden Kaymakam Soytürk, şehit ailelerine kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi.

Kaymakam Soytürk, “Şehitlerimiz bize halkımızın emaneti. Onların ailesi bizim emanetimiz. Onlar bu topraklar için, bu vatan için en değerli olan canlarını feda etmişlerdir. Devletimizin de bu konuda gereken vefa duygusunu gösterdiğine inanıyorum. Son çıkarılan kanunlar ile şehit yakınları ve gazilerimiz bir nebze olsun çeşitli sosyal imkanlara kavuştular. Zaten bizlerde idareciler olarak yanlarındayız. Her türlü sıkıntınızda bizi aramanız yeterlidir, gereğini anında yaparız." dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden şehit eşi Funda Bayırlı da “Çok memnun olduk, devlet büyüklerimiz de zaman zaman ziyaretlerimize geliyor. Allah devletimize zeval vermesin.” diye konuştu. Kaymakam Recep Soytürk ve beraberindekiler daha sonra Gönüllü Köy korucusu iken 2004 yılında şehit olan Necati Erdem ve Bahittin Erdem' in aileleri ile Şırnak'ta Şehit olan Uzman Çavuş Ayhan Say'ın ailesini ziyaret ederek bir süre görüştü.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER