ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 22:06

Kaymakam Sarıkaya: 200 öğrencinin eğitim masrafını karşıladık

Kaymakam Sarıkaya: 200 öğrencinin eğitim masrafını karşıladık


Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde YGS ve SBS'yi kazanan öğrenciler Pazarcık Kaymakamı Mustafa Sarıkaya'yı ziyaret etti.

YGS ve, SBS'yi kazanan bir grup öğrenci ile Kaymakam Sarıkaya'yı makamında ziyaret eden Pazarcık Fem Dershanesi Dershanesi Hasan Çelik, eğitime verdiği desteklerden ötürü dershane öğrencileri ve ilçe adına teşekkür etti.

İlçede başarının çıtasını yükseltme adına ne gerekiyorsa yaptıklarını belirten Kaymakam Sarıkaya gerek SODES destekli, gerekse sosyal yardımlaşma destekli okumak isteyen her öğrenciye yardımcı oldukları belirtti.

Pazarcık ilçesinin konum olarak güzel bir yere sahip olduğunu söyleyen Sarıkaya, bu dönemde okumayan öğrencinin ileriki yaşında çok pişman olacağını belirtti. Geçen dönem ilçe 200'e yakın öğrencinin dershane masraflarını karşıladıkları bilgisini veren Sarıkaya, "Dönem içerisinde ister sosyal yardımlaşma fonundan, isterse SODES kapsamında bir çok öğrenci üniversiteli olma sevincini yaşadı. Devlet için en güzel mutluluk budur. Özel öğretim kurumları okullarda birer yardımcı kaynak gibidir. Yardımcı kaynağı kullanmasını bilirseniz başarıya daha hızlı ulaşırsınız. Pazarcık ilçesinde de bizler bu kaynakları kullanmasını bildik gereken sonucu fazlası ile aldık." dedi.

    Kaymakam Sarıkaya, ilçedeki iş adamlarına seslenerek üniversite ve okullarda okuyan öğrencilere maddi yönden sahip çıkılmasını istedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER