ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 16:40

Kaymakam Köklü'den LYS birincilerine ödül

Kaymakam Köklüden LYS birincilerine ödül


Şavşat İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Topsakal ve Anadolu Öğretmen Müdürü Selahattin İşçi, Artvin genelinde birincilik alan öğrenciler ile Şavşat Kaymakamı Abdullah Köklü'yü ziyaret etti.

Kaymakam Köklü son yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) 4 dalda il birincisi olan ve Türkiye genelinde ilk 100 içerisine giren öğrencileri tebrik etti. Şavşat Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri Gizem Kara, Zeynep Durmuş, Başak Bilgin dil sınavında, Şavşat Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Onur Kaya ise Türkçe Sosyal(TS) sınavında birinci oldular.

Kaymakam Köklü öğrencilerle bir süre sohbet edip nasihatte bulunduktan sonra hediyelerini verdi. Köklü, şunları söyledi: "İlçemizdeki eğitim başarısını artırmaya yönelik çalışmalarla ilgili faaliyetlerin bir nebze de olsa meyvesini verdiği için mutluyum. Bu başarıların devamı ve sayılarının artması için herkesin eğitime destek vermesi gerekir. Öğrencilerimiz sınavlarda başarılı olmak için yıllarca çabalıyorlar, emek veriyorlar. LYS birincilerimiz inşallah emeklerinin karşılığını alıp istedikleri okullara girerler. Kendilerini tebrik ediyorum. Çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Çünkü onlar gelecekte ülkemizin idari yapısında söz sahibi olacaklar ve ülkemizi en iyi yerlere getirecekler. Öğrencilerimizin öğretmenleri sevmeleri çok önemlidir. Eğer, öğrenciler öğretmenlerini severlerse hem derslerini iyi dinliyor ve öğreniyorlar hem de gelecekte girecekleri sınavlarda başarılı oluyorlar. Bu nedenle öğretmenlerimizin fedakârlığı öğrencilerimizin başarılı olmasında rol oynuyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için öğretmenlerimizden fedakârlık bekliyoruz."

Öğrenciler başarılarını öğretmenlerinin ve ailelerinin desteğine borçlu olduğunu ifade ederek, ailelerine, öğretmenlerine ve destek olduğu için Kaymakam Abdullah Köklü’ye teşekkür ettiler. Kaymakam Köklü, öğrencilere başarılarında dolayı birer iPad ve Trabzon'da bir hafta tatil hediye etti. Köklü, ayrıca İlçe Milli eğitim Müdür Nedim Topsakal ve Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Selahattin İşçi'yi de tebrik etti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER