ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 13:17

Kaymakam Ermiş, 60 yıllık kayak tesisini hizmete açtı


Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 'makamında oturmayan kaymakam' olarak nitelendirilen ve tayini Mardin Kızıltepe'ye çıkan Erdoğan Turan Ermiş’in gayretleriyle tadilatı tamamlanan 60 yıllık Osman Yüce Kayak Tesisleri hizmete açıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne ait bina, kayak okulu olarak kullanılacak.

Kaymakam Ermiş, burada yaptığı konuşmada, Sarıkamış’ta kayak sporunun ata sporu olarak görüldüğünü söyledi. Bu tesisler sayesinde kayak sporuna çok değerli sporcular kazandırılacağını dile getiren Ermiş, "Kayak Milli Takımı'ndaki 8 sporcunun 6'sı Sarıkamış'tan. Daha önceden eğitim ve kamp yeri olarak hizmet veren bu tesis yıllarca unutulmuş, atıl durumda bırakılmıştı. Biz bu binanın bütün odalarını, salonunu, mutfak kısmını elden geçirdik. Amacımız bundan sonraki yıllarda burasının bir kayak okulu gibi kullanılmasını sağlamaktı. Öğrencilerimiz, çocuklarımız gelecekler bu tesislerde eğitim alacaklar. İnşallah tekrar kayak sporu eski günlerine kavuşacak. Sarıkamış için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Kaymakam Ermiş, Osman Yüce Kayak Tesisleri'nde, 60 yıllık 30 yataklı taş binanın yanı sıra, 100 yataklı konaklama tesisi ile bin 50 metre uzunluğunda 1 adet pist ve saatte 800 kişi taşıma kapasiteli 1 adet telesiyej bulunduğunu kaydetti.

        Açılış törenine, Belediye Başkanı İlhan Özbilen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Turgut, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak ile sporcular katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER