ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:56

Kaymakam, belediye başkanı, emniyet ve milli eğitim müdürü çevre temizliği yaptı

Kaymakam, belediye başkanı, emniyet ve milli eğitim müdürü çevre temizliği yaptı


Hatay'ın Erzin ilçesinde, 'Çevre Gönüllüleri Projesi' kapsamında öğrencilerle birlikte çöp toplayan Kaymakam İskender Yönden, Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Emniyet Müdürü Murad Ardıç ve Milli Eğitim Müdür Vekili Kazım Sağıroğlu, çevreye olan duyarlılıklarından dolayı herkese örnek oldu.

Erzin’de Kaymakamlık, Belediye, Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ilköğretim öğrencilerinde çevre temizliği bilinci oluşması ve çevre sorunlarının azalması için ortaklaşa ‘’Çevre Gönüllüleri’’ Projesi başlattı. İlk olarak Sekiz Ocak İlköğretim Okulu'nda uygulanan ve herkese örnek olabilecek proje kapsamında öğrenciler ve yetkililer, giydikleri çevre gönüllüleri kıyafetleri ile mahalle aralarında ve oyun parklarında çöp topladı.

Kaymakam İskender Yönden, yaptığı açıklamada, büyük bir hızla gelişen ve büyüyen Türkiye'de ve ilçede çözüm üretmeye çalıştıkları pek çok sorunun en başta geleninin çevre sorunları olduğunu ifade etti. Yönden, ''Bu sorunların çözümünde eğitim her zaman birinci önceliğimiz ve hedef kitlemiz önce kıymetli çocuklarımız olmalıdır. Bu amaçla ilçe emniyet müdürlüğümüzün öncülüğünde belediyemiz ile ilçe milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte 'Çevre Gönüllüleri Projesi' başlattık. Proje kapsamında yaklaşık 1 ay boyunca yapacağımız pek çok etkinlikte çevreye duyarlı, düşünen, sorgulayan ve fiilen çaba sarf eden bilinçli bir toplum oluşturulması ve yaşadığımız çevreye sahip çıkılması için elimizden geleni yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Kasım Şimşek ise ''Projeyi, vatandaşlarımızda çevre bilinci oluşturması ve öğrencilerimizin bu bilinçle yetişmesi açısından oldukça önemli buluyoruz." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER