ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 16:01

Kayıp yüzük, yılanın boynunda bulundu


Adana’nın Kozan ilçesinde eve giren kara yılanı düzenledikleri bir operasyonla yakalayan Kozan Belediyesi itfaiye ekipleri, yılanın boynunda ev sahibinin 2 aydır kayıp olan yüzüğünü de buldu.

    Olay, Cumhuriyet Mahallesi Saraçoğlu Sokak’ta Elbüken ailesinin evinde meydan geldi. 3 çocuk annesi Emine Elbüken (40) evinin holünde yerde bulunan poşette ne olduğuna bakmak isterken fark etmeden yılanın üzerine bastı. Emine Elbüken, korkarak evden çıkınca yılan da mobilyaların altına kaçtı. Ev sahibi Şenol Elbüken, durumu Kozan Belediyesi İtfaiye ekiplerine haber verdi. Verilen adrese gelen 3 itfaiye eri ağ yardımıyla yılanı evin koridorundaki ayakkabılığın altında ağ atılarak yakaladı.

    2 AYDIR KAYIP OLAN YÜZÜK YILANIN BOYNUNDA ÇIKTI

    Bu sırada ağ ile yılanı yakalayan itfaiye ekipleri, yılanın boynunda yüzük gördüler. Olay yerinde bulunan Şenol Elbüken, yüzüğün kendisine ait olduğunu ve 2 aydır kayıp olduğunu söyledi. Bunun üzerine itfaiye ekipleri özel bir eldiven yardımıyla bir süre uğraştıktan sonra yüzüğü yılanın boynundan çıkararak sahibine verdi.

    Yüzük boynundan çıkarılan yılan ise doğaya salıverilmek üzere bir bidona kondu. Şenol Elbüken, yılan yakalandığı ve kayıp yüzüğü bulunduğu için memnun olduğunu belirterek Kozan Belediyesi İtfaiye erlerine teşekkür etti.

    Emine Elbüken, “Eşim 2 aydır nerede bu yüzük diye bize sorup duruyordu. Aramalarımıza rağmen bulamamıştık. Yüzük, yılanın başına geçmiş. Çok şaşkınım.” dedi.

    İtfaiye eri Muhammet Kaymak ise yaz mevsiminde benzer olayların sık yaşandığını ifade ederek, üzücü olaylar yaşanmaması için vatandaşları kendi başlarına yılan yakalamaya çalışmamaları konusunda uyardı. Kaymak, “Özelikle karayılan kırmızıya çok düşkün olur. Onun için etrafı boşaltıp ağ atarak yakaladık. O anda yılanın boynunda yüzüğü fark ettik. Daha sonra yüzüğün aile reisi Şenol Elbüken’in 2 aydır kayıp yüzüğü olduğunu öğrendik. İlk defa başımıza gelen bu olay bizleri de şaşırttı.” dedi.

    İtfaiye ekipleri yılanı tekrar doğaya bırakmak üzere bir kutu içerinde yanlarında götürdü. Mahalleli itfaiye ekiplerini alkışlayarak uğurladı.

    Yılan, itfaiye erleri tarafından Kozan Çayı'na bırakılırken, ekipler hızla olay yerinden uzaklaştı. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER