ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:28

Kayıp uzman çavuştan haber alınamıyor


Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığında görev yapan uzman çavuş Alpay Maral'dan 12 gündür haber alınamıyor.
     Hakkari'nin Çukurca ilçesinde uzun süre görev yaptıktan sonra Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına tayin edilen uzman çavuş Alpay Maral (33), 12 gün önce akşam saatlerinde eşini arayarak "bir araba buldum. Satın almak için ona bakmaya gideceğim. Geç gelebilirim" dedi.
     Maral'ın eve gelmemesi üzerine hayatından endişe eden eşi Şebnem Maral, durumu güvenlik güçlerine ve İzmir'de yaşayan kayın biraderlerine bildirdi.
     Bunun üzerine Van'a gelen Alpay Maral'ın ağabeyleri Gündüz ve Gürbüz Maral, köy köy, kapı kapı gezerek kardeşlerine ait bir ipucu bulmaya çalışıyor.
     Evinde, 9 yaşındaki oğlu Baran ile eşinin dönmesini bekleyen Şebnem Maral, AA muhabirine, eşiyle yaptığı son telefon görüşmesinin ardından kendisinden bir daha haber alamadığını anlattı.
     Gözyaşlarına hakim olamayan Maral, araba almak için yanında parası bulunan eşinin, kaçırılmış olabileceğinden şüphe ettiklerini ve hayatından endişe duyduklarını söyledi.
     Konudan jandarma ve polisin de haberi olduğunu ve güvenlik güçlerinin de her yerde eşini aradığını vurgulayan Maral, şöyle konuştu:
     "Olayın üstünden 12 gün geçti ancak hiçbir iz, hiçbir bilgi yok. Olayı haber alan yakınlarımın çoğu Van'a geldi. Daha da gelmek isteyenler var ama biz engel oluyoruz. Aradan 9 gün geçmesine rağmen bir insan nasıl bulunamaz- Buhar olup uçmuş olamaz. Tek isteğimiz bakılabilecek her yere bakılması ve eşimin biran önce bulunması. Allah rızası için yalvarıyorum, eşimi bana geri versinler."
     Alpay Maral'a ait cep telefonunun son sinyal verdiği bölgedeki yerleşim yerlerini tek tek gezerek ipucu bulmaya çalışan ağabeyleri Gündüz ve Gürbüz Maral da kardeşlerini gören kişilerin güvenlik güçlerine bilgi vermesini istedi.
     Kardeşinin bulunması için çaba gösterdiklerini belirten Gürbüz Maral, "Kardeşimiz neredeyse bulunsun, biran önce evine gelsin. Olayla ilgili jandarmanın güvenlik kamerası görüntülerinden faydalanmaya çalıştık ancak o da çalışmıyormuş. Yanında bir miktar para varmış. Şüphelendiğimiz tek konu para için kaçırılmış olabileceği. Bütün ailemiz perişan durumda. Herkes dört gözle olumlu bir haber bekliyor" dedi.
     Babasından haber alamamanın üzüntüsünü yaşayan ve sürekli gözyaşı döken 9 yaşındaki oğlu Baran Maral ise "Tek isteğim babamın biran önce bulunması. Onu bana bulun, başka bir isteğim yok" diye konuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER