ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 12:58

Kayıp gencin yakılıp nehre atıldığı iddiası


Sakarya'da bir aydır kayıp olan gencin öldürüldükten sonra yakılıp nehre atıldığı iddiasıyla ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılan 1 şüpheli için yeniden tutuklama kararı çıkartıldı.

Ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Birkan A.'nın (23) öldürüldüğü iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında şüphelilerden E.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince 18 Temmuz'da gözaltına alınmıştı. Nöbetçi mahkemece adli kontrolle serbest bırakılan E.Ş. için savcı, tutuklanması talebiyle üst mahkemeye itirazda bulundu. Dosyayı inceleyen üst mahkeme, E.Ş. için tutuklama kararı çıkarttı.

Karar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, E.Ş.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Şüphelinin, adreslerinde bulunamadığı belirtildi.

ÖLDÜRÜP YAKMIŞLAR

17 Haziran'da ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Birkan A.'nın öldürülmüş olabileceği ihtimali üzerine polis, kayıp gencin görüştüğü kişileri takibe almıştı. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından 3 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin emniyetteki ifadelerinde, tabancayla öldürülen Birkan A.'nın cesedini yakıp Sakarya Nehri'ne attıklarını iddia etmeleri üzerine polis nehirde arama yapmıştı. Yalova Emniyet Müdürlüğü'nden çağrılan dalgıç polisler, Sakarya Nehri'nin Arifiye ilçesi Toyotasa Acil Yardım Hastanesi arkasındaki bölümünde yaptıkları aramalar sırasında yanmış bir kemik parçası bulmuştu.

Ayrıca, yer gösterme yapılan şüphelilerin cesedi yaktıklarını ileri sürdükleri eski bir kum ocağı alanında da yanık izlerine ve bazı delillere rastlanılmıştı. Nehirde bulunan kemik parçası ise kriminal inceleme için Emniyet Genel Müdürlüğü laboratuvarına gönderilmişti.

Soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerden M.K. tutuklanmış, E.Ş. ve Ö.F. ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER