ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 15:40

Kaybettiği kimlik, başına dert oldu


Yenice ilçesi Orman İşletme Şefliğinde işçi olarak çalışan ve 10 yıl önce nüfus cüzdanını kaybeden İsmet Akbıyık, adına açılan şirketler nedeniyle ortaya çıkan borçlardan kurtulmak için ismini değiştirmek zorunda kaldı.
Yenice ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası 51 yaşındaki İsmet Akbıyık adına, 10 yıl önce ilçede kaybettiği nüfus cüzdanı ile Antalya, İzmir ve İstanbul'da şirketler açıldı, telefon hatları alındı.
Bu şirket ve telefon hatları nederniyle yaklaşık 300 bin lira borçlandırılan ve adına bir çok dava açılarak icra takibi başlatılan Akbıyık, bu durumdan kurtulmak için mahkemeye başvurarak isim değşikliği talebinde bulundu.
Mahkeme kararıyla adını "Fuat" olarak değiştiren Akbıyık, AA muhabirine, 10 yıldır çok sıkıntı çektiğini anlattı.
Adını değiştirmesine rağmen hala tedirgin olduğunu dile getiren Akbıyık, eski kimliğinin hala kullanıldığını söyledi.
Akbıyık, borçları nedeniyle hakkında açılan davalara itiraz ettiğini belirterek, "Adıma şirketler açılan ve telefon hatları alınan İstanbul, Antalya ve İzmir'e hayatımda hiç gitmedim. 10 yıldır çok sıkıntı çektik ancak kimliğimi kullananlar hala bulunamadı. Bir çok defa suç duyurusunda bulunduk ama bir sonuç alamadık. Hala bana 'borcun var' diye mektuplar geliyor" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER