ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:28

Kayalıklara sıkışan cesedi itfaiye çıkardı


 Pendik’te, sahilde kayalıklara sıkışmış erkek cesedi bulundu. İtfaiye ekiplerinin tonlarca ağırlıktaki kayaları kaldırması sonucu çıkarılan cesedin, yaklaşık bir haftadır kayıp olan 23 yaşındaki Şahin Çöngel’e ait olduğu öğrenildi.

Pendik sahiline gezmeye gelen vatandaşlar, kayalıklara sıkışmış bir cesedin olduğunu gördü. Durumun ihbar edilmesi üzerine söz konusu adrese çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisler ve vatandaşlar cesedi çıkaramayınca devreye itfaiye ekipleri girdi. Olay yerine gelen savcının incelemelerini tamamlamasının ardından, itfaiye ekipleri cesedin çıkartılması için çalışma başlattı. Tonlarca ağırlıktaki kayalara ‘kaldırma yastığı’ tabir edilen makine ile yaklaşık 30 tonluk basınç uygulayan itfaiye ekipleri, kayaların arasındaki mesafeyi bir miktar açarak cesedi sıkıştığı yerden çıkardı. Torbaya konulan ceset ambulansa Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Polisin yaptığı incelemelerde, cesedin yaklaşık bir haftadır kayıp olan Şahin Çöngel'e (23) ait olduğu belirlendi. Çöngel'in ailesinin 7 gün önce kayıp müracaatında bulunduğu kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER